مهار کرونا پیش‌نیاز اساسی بازگشایی مدارس


به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سازمان جهانی بهداشت در صفحه اجتماعی خود مطلبی درباره بازگشایی مدارس منتشر کرد که مایک رایان مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت به آن پاسخ می‌دهد.

مایک رایان دراین‌باره گفت: می‌دانیم که کودکان می‌توانند ناقل باشند و کرونا را پخش کنند. خوشبختانه اکثر کودکان درصورت ابتلا، دچار بیماری شدید نمی‌شوند. ولی این بدان معنا نیست که آنها نقشی در انتقال بیماری ندارند.

ویروس کرونا می‌تواند از طریق کودکان منتقل شود؛ ممکن است این ویروس با ورود به بدن کودکی که سیستم ایمنی ضعیفی دارد، موجب ابتلای شدید وی شود. همچنین کودک می‌تواند این ویروس را به خانه منتقل کرده و پدربزرگ، مادربزرگ‌ یا دیگران را نیز آلوده کند.

بنابراین من این قضیه را این‌طور می‌بینم که وقتی انتقال شدیدی در سطح جامعه وجود دارد، باید درمورد مدارس مراقب باشیم. همچنین باید این نکته را درنظر بگیریم که مسئله آموزش بسیار مهم بوده و نیز محیط‌هایی در جهان وجود دارد که بودن در مدرسه نسبت به آن مکان‌ها امن‌تر است.

باید هرکاری که از دست‌مان برمی‌آید انجام دهیم تا بتوانیم کودکان را به مدرسه بازگردانیم. درحال حاضر مؤثرترین اقدامی که می‌توانیم برای بازگشایی مدارس انجام دهیم مهار ویروس در جامعه است، زیرا در این صورت می‌توانیم مدارس را با اطمینان خاطر بازگشایی کنیم. پس مجدداً نیاز داریم روی کنترل این بیماری در سطح جامعه تمرکز کنیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *